O klubu

Nogometno društvo Slovan je leta 2013 proslavilo sto let neprekinjenega delovanja. V dolgi zgodovini smo imeli veliko vzponov in padcev. Med največje uspehe štejemo naslova prvaka in pokalnega zmagovalca Slovenije v članski konkurenci in sodelovanje v drugi jugoslovanski in medrepubliški ligi. Bili smo večkratni mladinski prvaki in pokalni zmagovalci in prvaki Slovenije v mlajših konkurencah.

Najbolj smo ponosni na dejstvo, da smo vzgojili veliko število odličnih nogometašev, med njimi 27 sedanjih in bivših reprezentantov (Marko Elsner – kapetan olimpijske reprezentance Jugoslavije in član jugoslovanske reprezentance, Aleš Čeh – kapetan slovenske zlate generacije, Samir Handanović – kapetan slovenske reprezentance, v Slovanu pa so igrali tudi: Gregor Židan, Janez Strajnar, Matjaž Jančič, Marko Gruškovnjak, Edo Barjektarević, Aljoša Sivko, Sandi Valentinčič, Damjan Gajser, Aleksander Knavs, Željko Milinović, Robert Englaro, Sašo Udovič, Zoran Ubavić, Ermin Raković, Sebastjan Cimirotić, Janez Zavrl, Luka Žinko, Darijan Matić, Andraž Kirm, Milivoje Novaković, Džengis Čavušević, Petar Stojanović, Blaž Vrhovec in Zlatan Ljubijankić. V ND Slovan so kot igralci in trenerji delovali pozneje zelo znani in uspešni slovenski trenerji in športni delavci: Marjan Rožanc, Anton Žabjek, Branko Elsner, Slobodan Kitić, Zdenko Verdenik, Milovan Tarbuk, Radenko Mijatović, Milovan Nikolić, Rajko Dežman, Nenad Protega, Tomaž Kavčič, Safet Hadžić, Nihad Pejković, Slaviša Stojanović in številni drugi.
Nogometno društvo Slovan je posebno pozornost posvečalo vzgoji mladih nogometašev, zato smo že leta 1969 organizirali mladinski turnir Mira Maksa Perca, ki je pozneje prerasel v enega največjih mladinskih turnirjev v tem delu Evrope. Na njem so sodelovali Ajax, Bayern, Ferencvaroš, Dinamo iz Tbilisija, Notthingam Forest, Slovan iz Bratislave, ter številni klubi iz Francije, Italije, Avstrije, Nemčije, takratne Češkoslovaške in tudi klubi iz bivše Jugoslavije: Dinamo, Hajduk, Crvena zvezda, Partizan, Željezničar, Rijeka in Sloboda Tuzla).
Mednarodni mladinski nogometni turnir je pozneje poimenovan po slovenskem pisatelju in dolgoletnem sekretarju ND Slovan Marjanu Rožancu. V jubilejnem letu 2013, ko smo proslavljali sto let delovanja, smo ponovno organizirali turnir. Na turnirju so sodelovali: FK Crvena zvezda, FK Željezničar, HNK Rijeka, Vasas Kubala Akademia, ŠD NK Olimpija in ND Slovan. Zmagala je že tretjič ekipa FK Željezničar iz Sarajeva. 17. in 18.9.2016 smo organizirali 39. Mednarodni mladinski nogometni turnir in 18. Memorial Marjana Rožanca. Sodlovale so ekipe: FK Crvena zvezda Beograd, FK Željezničar Sarajevo, NK Zagreb, NK Olimpija, NK Bravo in ND Slovan. Zmagala je ekipa NK Olimpija. Leta 2017 bomo organizirali jubilejni 40. Mednarodni mladinski nogometni turnir, 19. Memorial Marjana Rožanca.
V klubu trenutno trenira in igra več kot 250 igralcev razdeljenih v 11 tekmovalnih ekip. Strokovno ekipo sestavlja 11 trenerjev.

Sponzorji

Naša himna