Polovičen uspeh na domačem igrišču

Mladinci in kadeti Slovana so v okviru 10. kroga 2. SML/SKL – zahod na Kodeljevem pričakali vrstnike iz ND Bilje. Mladinci so izgubili, kadeti pa zmagali.

V konkurenci mladincev sta se Slovan in Bilje srečala na osmi medsebojni tekmi, gostje s Severne Primorske pa so prišli do šeste zmage, tretje na gostovanju v Ljubljani. Prvi polčas je minil brez zadetkov, tako da je odločitev o zmagovalcu padla v nadaljevanju. Thomas Breganti in Dani Perše sta v prvih desetih minutah drugega polčasa poskrbela za zmago Bilj z 2:0. Črno-beli, ki jih s klopi vodi Miloš Rus, so z zmago na mladinski lestvici preskočili Rdeče.

Tudi v kadetski konkurenci sta moštvi odigrali osmo medsebojno srečanje. Slovan je prišel do četrte zmage, tretje na domačem Kodeljevem. V prvem polčasu so gostje z golom Tineta Kočevarja zgodaj povedli, a so Rdeči z zadetkoma Roka Križmana in Timeja Pernerja hitro obrnili izid in na odmor odšli s prednostjo. V nadaljevanju je Jan Kovač povišal prednost Slovana, Kočevar pa je s svojim drugim golom z enajstih metrov postavil končni izid 3:2.

Na skupni lestvici 2. SML/SKL – zahod Slovanovci zasedajo 5. mesto s sedmimi zmagami, petimi neodločenimi izidi in osmimi porazi na dosedanjih 20 tekmah. Na prvem mestu je ljubljanska Ilirija 1911 Extra-Lux. Šenčur, nasprotnik Slovana v 11. krogu, zaseda 7. mesto. Za našimi mladinci in kadeti zaostaja za štiri točke.